konut paket sigortası

Eviniz, ailenizle birlikte huzur bulduğunuz en önemli mekânlardan biridir. Kişiye özel bu değerli mekânı her türlü riske karşı güvence altına almak için konut sigortası yaptırmak huzurun ve mutluluğun devamında katkı sağlar. Konut poliçesi alırken değişen iklim koşulları, güçlü fırtınalar, aşırı yağışlar, depremler, dikkatsizlik sonucu çıkan yangınlar ve son zamanlarda artan hırsızlıklara karşı tam güvence için doğru teminatların seçilmesine özen gösterilmelidir.

Çeşitli risklerin konutunuza vereceği hasarlar, ortalama bir konut poliçesi priminden çok yüksektir. Konutunuzu sigortalatarak konutunuzun özelliklerine göre değişen bir maliyetle tüm evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Konut sigortası bina ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyaları güvence altına alır. Bu durumda bina içerisindeki her türlü sabit tesisat da sigorta kapsamına girer.

Herhangi bir hasarın gerçekleşmesi durumunda çoğunlukla eşyalar da hasar görür. Bu nedenle sigortaya konu olan konutların içindeki eşyalarla birlikte güvence altına alınması gerekir. Böylece az bir maliyet farkıyla daha geniş bir güvence satın alınır. Kiracı olunması hâlinde sadece eşya teminatı alınarak eşyalar güvence altına alınabilir. Konut sigortası konut ve içindeki eşyalar için gerekli bir güvencedir. Bu güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyaçlara en uygun teminatlar poliçede yer almalıdır.

Konut Paket Sigortasının tek poliçeyle otomatik olarak sunduğu güvenceler;

* Yangın, yıldırım, infilak * Kıymetli eşya
* Hırsızlık * Nakit para ve kıymetli evrak
* Sel veya su baskını * Duman
* Fırtına * Kar ağırlığı
* Yer kayması * Kara/hava/deniz taşıtları çarpması
* Deprem * Enkaz kaldırma masrafları
* Dahili su * Bina sabit tesisatındaki hırsızlık
* İzolasyon yetersizliğinden kaynaklanan dahili su hasarları * Kiracılar için boya, badana vb. dekorasyon masrafları teminatı
* Cam ve aynaların kırılması * Yakıt sızması
* Elektronik cihaz sigortası * Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör
* Yangın mali sorumluluğu * Alternatif ikamet değişikliği masrafları
* Hizmet Konut Yardımı * Eşyaların konut dışında da teminat altında bulunması
* Acil Sağlık Hizmetleri * Makine kırılması
* Kira kaybı * Hukuksal koruma
* Misafir eşyaları * Aile destek sigortası (Ferdi kaza+Üçüncü kişilere karşı sorumluluk+kapkaç)
* Konut Mini Onarım hizmeti (İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya illerinde)

Ev sahiplerinin Zorunlu Deprem Sigortası yaptırması gerekir. Evin sigorta değerinin, Zorunlu Deprem Sigortası limitini aşan kısmı ile ev içindeki eşyalar için deprem teminatı, Konut Paket Sigortası kapsamında verilir.

Konut Paket Sigortası ile şimdi daha uygun fiyat ve geniş teminatlarla mutluluk ve huzurunuz için otomatik olarak sunulan diğer özel avantajlar:

  •  Yeni değerinden ödeme teminatı
  •  Hasarsızlık indirimi
  •  Hasarsızlık indirim transferi

Konut Sigortası Teklif Formu