Anadolu Sigorta, 1 Nisan 1925 yılında Ulu Önder Atatürk’ün girişimiyle, ilk ulusal bankamız olan Türkiye İş Bankası’nın öncülüğünde kuruldu. Yurt düzeyinde yaygın yaklaşık 2800 acentesi ve 850 İş Bankası şubesiyle hizmet vermektedir.

www.anadolusigorta.com.tr

1957 yılında Vakıflar Bankası ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) önderliğinde kuruldu. Güneş Sigorta, sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak 11 bölge müdürlüğü, 6 finansal bölge müdürlüğü, 2 temsilciliği ve 2.600’ü aşkın satış kanalından oluşan uzman kadrosuyla sigortalılarına 55 yıldır hizmet vermektedir. bölge müdürlüğü, 2 temsilciliği ve 2.600’ü aşkın satış kanalından oluşan uzman kadrosuyla sigortalılarına 55 yıldır hizmet vermektedir.

www.gunessigorta.com.tr

28 Nisan 1960 tarihinde idare merkezi Adana’da ve iş merkezi İstanbul’da olmak üzere, Sabancı Grubu şirketlerine hizmet vermek amacıyla kurulan Aksigorta A.Ş müşterilerine 578 çalışanı, 960 Akbank şubesi ve 1.500’ü aşkın acentesi ve 4.500’ün üzerinde anlaşmalı kurum ağı ile tüm Türkiye’de hizmet sunmaktadır. Aksigorta, Sabancı Holding grup şirketlerinden biri olup, hisselerinin %28,28’si İMKB Ulusal Pazarı’nda işlem görmektedir.

www.aksigorta.com.tr

1890 yılında kurulan Allianz Grup, dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden ve finans hizmetleri sağlayıcılarından biridir. Allianz Grup 142.000’i aşkın çalışanıyla 70’in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Tüm dünyada yaklaşık 78 milyon bireysel ve kurumsal sigortalı, finansal fırsatlardan en etkin şekilde yararlanmak ve kendilerini risklere karşı korumak için Allianz’ın bilgisi, global varlığı, sermaye gücü ve saygınlığına güvenmektedir.

www.allianz.com.tr

Sompo Sigorta, Finans Sigorta adı ile o dönemdeki ekonomik krize ve güçlü rakiplerine rağmen 30 Mart 2001 tarihinde kurulmuştur. İstikrarlı büyümesi ve başarısı ile şirketimiz sigortacılıkta Dünya’nın en büyük 2. pazarı olan Japonya’nın en büyük sigorta grubu Sompo Japan Insurance’ın dikkatini çekmiş ve 2010 yılında Fiba Sigorta’nın hisseleri Sompo Japan Insurance Inc’e devredilmiştir. Türkiye’de de başarı grafiğini yükselten Sompo Sigorta 2016 yılının ilk üç çeyreği toplamında prim üretiminde 5. sıraya yükselmiştir.

www.sompojapan.com.tr
mapfre sigorta

Başta İspanya, Avrupa ve Amerika olmak üzere dünya çapında sigortacılık, reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteren MAPFRE, İspanya’nın en büyük sigorta grubudur. Grup, aynı zamanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de de faaliyetlerini sürdürmektedir. MAPFRE Grup bünyesinde 36.053 kişi çalışan, dünya çapında 5.524 ofisle 27 Milyon müşteriye hizmet vermektedir.

www.mapfre.com.tr